Maty przerostowe stają się coraz bardziej popularne jako środek zabezpieczający dzieci przed upadkiem z wysokości na placach zabaw. Gumowe maty przerostowe doskonale sprawdzają się jako bezpieczne nawierzchnie pod różnymi urządzeniami na placu zabaw i siłowniach na świeżym powietrzu. Posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, takie jak atest PZH, certyfikat HIC (Head Injury Criterion) powyżej 3,0 m oraz spełniają normy unijne PN-EN 1177:2018. Materiał użyty do produkcji mat pochodzi w 100% z recyklingu, co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Nawierzchnia mat przerostowych jest biologicznie czynna dzięki przerastającym korzeniom trawy. W wyniku tego procesu nie uzyska się idealnie prostej powierzchni, jak w przypadku nawierzchni wylewanych czy sztucznej trawy. Jednak maty przerostowe zapewniają skuteczną ochronę przed upadkiem i posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich wysoką wytrzymałość i zdolność do amortyzacji.

Maty przerostowe mają wymiary 1500 mm x 1000 mm x 23 mm i wysokość upadkową HIC potwierdzoną certyfikatem na poziomie 3 metrów. Dostępne kolory to czarny lub zielony, które można dopasować do estetyki placu zabaw lub siłowni.

Dzięki matom przerostowym można zapewnić bezpieczeństwo dzieciom podczas zabawy na placu zabaw, minimalizując ryzyko obrażeń w przypadku upadków. Ich ekologiczne pochodzenie oraz spełnianie norm unijnych i posiadanie certyfikatów atestujących jakość sprawiają, że są one popularnym wyborem na placach zabaw i siłowniach na świeżym powietrzu.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub potrzebują więcej informacji, proszę o kontakt. Chętnie odpowiemy na wszelkie zapytania.